Samozatrudnienie

Samozatrudnienie to coraz popularniejsza forma zatrudnienia na polskim rynku pracy. Główną cechą, która odróżnia ją od innych rodzajów, jest praca na własny rachunek i we własnym imieniu. Mimo, że wiąże się z paroma obowiązkami, które nie występują przy pracy na etacie, to popularność swoją zyskuje dzięki niższym kosztom, co przekłada się na wyższe zarobki netto (na rękę).

 

Plusy samozatrudnienia to wyższe zarobki netto, które osiąga się poprzez możliwość ponoszenia wyższych kosztów uzyskania przychodu, możliwość wyboru formy opodatkowania oraz opłacania niższych składek ZUS niż w przypadku umowy o pracę. Również pracodawca korzysta z takiej formy współpracy, ponieważ nie płaci on dodatkowych składek ZUS od wynagrodzenia brutto. Reasumując można powiedzieć, że samozatrudnienie jest opłacalne dla osób, które osiągają zarobki w wysokości większej niż średnia krajowa. Im więcej dana osoba zarabia w formie umowy o pracę, tym więcej zaoszczędzi przy przejściu na samozatrudnienie.

 

Minusem tej formy zatrudnienia są pewne obowiązki podatkowo-księgowe, które musi spełnić samozatrudniony. Mianowicie musi on prowadzić dokumentację rachunkową, oraz samodzielnie rozliczać i wpłacać składki ZUS oraz podatki.

 

Biuro Podatkowe „FISK” zajmuje się rozliczaniem podatkowo-księgowym samozatrudnionych z całej Polski.

 

Po podpisaniu umowy, prowadzimy kompleksowo księgowość, zaś klient otrzymuje na adres email comiesięczne rozliczenie wraz z kwotami podatków i składek, które musi zapłacić. Jedynym obowiązkiem jest comiesięczne przesłanie w odpowiednim terminie dokumentów potrzebnych do rozliczenia na nasz adres email.

 

Doradzamy również w optymalizacji podatkowej i w wyborze odpowiedniej formy opodatkowania.

 

Jeśli są Państwo zainteresowani zmianą formy zatrudnienia i uzyskaniem dodatkowych informacji a także fachowej pomocy w rozliczeniach podatkowo-księgowych prosimy o kontakt:

 

msfisk@wp.pl

tel: 785-991-289

samozatrudnienie

replica watches fake Rolex replica uhren replique montre